Pl:Manual:New users

From VsWiki
Jump to: navigation, search

Oglądają to położenie w innych językach:   DeutschEnglishFrançaisEspañolPolskiItalianoNederlandsРуccкий简体中文


arrow_left.png Gameplay Functions arrow_up.png Podręcznik użytkownika Tutorial arrow_right.png

Intencją tej strony jest pomoc początkującym graczom w znalezieniu informacji, pozwalających szybko odnaleźć się w grze

Pogręcznik Użytkownika

Nasza pierwsza rada dla Ciebie, przeczytaj Podręcznik użytkownika lub ściągnij i przeczytaj Podręcznik Gracza Vega Strike (PDF). Te dokumenty zawierają podstawowe informacje o wszechświecie Vega Strike i o Twoim w nim funkcjonowaniu.

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

Ten podręcznik pewnie nie odpowie na część Twoich pytań, po odpowiedzi na nie zajrzyj do strony z Najczęściej Zadawanymi Pytaniami, gdzie staramy się odpowiedzieć na w kółko zadawane pytania.

Forum

Jeśli na Twoje pytanie nadal nie znalazłeś odpowiedzi w Podręczniku ani w FAQ, zajrzyj na nasze Forum Dyskusyjne.

Forum posiada funkcję przeszukiwania postów na podstawie słów kluczowych dla Twojego pytania. Zwykle zdarza się, że pytanie które chcesz zadać, zadał na forum już ktoś inny. Znalezienie takiego pytania i odpowiedzi na nie jest zdecydowanie szybsze, niż pytanie od nowa. To nie oznacza oczywiście, że nie możesz o nic pytać, ale możesz zaoszczędzić czas społeczności (i swój własny), szukając wcześniejszych pytań.

Jeśli wyszukiwanie nie przyniesie rezultatów, napisz posta z prośbą o pomoc w działach 'User Help' oraz 'Compiling Problems'. Deweloperzy i członkowie naszej społeczności często czytają forum, a ponieważ nasza społeczność jest rozrzucona po całym świecie, ktoś, gdzieś odpowie w miarę szybkona twoją prośbę.

IRC

Ostatnie źródło informacji to kanały IRCa. Kanały są wypisane w dziale Linki.

Jakie pliki muszę ściągnąć?

Zajrzyj do sekcji Instalacja. Znajdziesz tam dokładne informacje przeznaczone dla różnych wersji i systemów operacyjnych.

Czy Vega Strike jest za darmo?

Tak długo jak społeczność jest zaangażowana w projekt, Vega Strike jest za darmo (płacisz tylko za swoje połączenie z internetem). Vega Strike jest dystrybuowana na licencji GNU/GPL (warunki licencji znajdziesz tutaj). W praktyce oznacza to po prostu, że zawsze możesz ściągnąć kod źródłowy gry i skompilować ją (złożyć do kupy) samodzielnie. Poszliśmy jednak krok dalej i udostępniamy również wersje binarne, możesz więc zacząć grać od razu.

Zauważ, że licencja nie stanowi, że gra musi być dystrybuowana za darmo, tylko że dostępny musi być jej kod źródłowy. Udostępniamy zatem miejsca gdzie możesz ściągnąć grę (w sekcji Instalacja), ale możesz też kupić płytę CD, jeśli masz problem ze ściągnięciem plików.

Jak zagrać ...

... samodzielnie na własnym komputerze?

Najlepiej przeczytaj: Podręcznik Gracza. Dodatkowo samouczki pomogą Ci rozpocząć grę.

... na podzielonym ekranie z/przeciw przyjacielowi?

W trakcie pisania tego artykułu (Silverain 17:33, 21 Mar 2005 (PST)) wciąż trwały jeszcze prace nad trybem "multiplayer", ale gra posiadała już opcję podzielenia ekranu. Zwróć jednak uwagę na fakt, że funkcja ta jeszcze nie działała w pełni i wymaga jeszcze włożenia trochę pracy do poprawnego działania.

FIXME TRZEBA TU NAPISAĆ O DZIAŁANIU TRYBU PODZIELONEGO EKRANU

Multiplayer

Tryb multiplayer jest dostępny w najnowszej wersji dystrybuowanej poprzez SVN. Sprawdź jak działa SVN. Więcej informacji znajdziesz w tym poście na forum.

Jak połączyć się z serwerem?

Uruchom Vega Strike. Wybierz opcję multiplayer. Musisz wpisać swój login i hasło z forum i możesz rozpocząć grę. Jeśli chcesz inny statek, możesz zmienić go poprzez skrypt register.py po raz kolejny używając danych z forum. Nie wszystkie statki są uzbrojone.

Chcę wiedzieć więcej o wszechświecie Vega Strike

Zajrzyj do naszej Bazy Danych. Znajdziesz tam informacje o technologiach, rasach, itp... jakie znajdziesz we wszechświecie Vega Strike.

Jak dużą frajdę daje Vega Strike?

Listę zalet Vega Strike znajdziesz tutaj.


arrow_left.png Gameplay Functions arrow_up.png Pl:Manual Tutorial arrow_right.png